Nature Impact

Nature Impact® – System Zielonych Dachów – to nowa i unikalna generacja zielonych dachów, opracowana przez Nature Impact A/S we współpracy z wiodącymi specjalistami w zakresie pokryć dachowych, technik odprowadzania wody, statyki oraz ochrony przeciwpożarowej zarówno sektora publicznego jak i prywatnego.

 

Nature Impact® – System Zielonych Dachów

system zielonych dachów

system zielonych dachów

Zielone dachy mogą zredukować ilość odpływów z dachów o ponad 50 %. Dlatego korzystniej jest tworzyć zielone dachy niż rozbudowywać istniejące już systemy ściekowe. Zielony dach jest nie tylko ładny, lecz jest ważnym elementem rozwiązania w zakresie zarządzania wodą opadową w miastach, gdzie mamy do czynienia z perspektywą coraz częstszych, silniejszych i gwałtownych opadów.

Co to jest Nature Impact®?
Nature Impact® – System Zielonych Dachów – to opatentowany produkt. W przeciwieństwie do innych systemów wszystkie funkcje, jak np. podłoże uprawowe i system drenażu, wykonane są jako jeden moduł. Podłoże stanowią certyfikowane kamienie mineralne wymieszane z nawozem. Nature Impact® – System Zielonych Dachów – dostarczany jest w asortymencie standardowym jako różne odmiany rozchodników, które dobrze znoszą nasz klimat.

zielone dachy cena

zielone dachy cena

Nature Impact® – System Zielonych Dachów – składający się z rozchodników zaprojektowany jest w taki sposób, aby w stanie suchym móc absorbować taką ilość wody, która odpowiada minimalnie 25 milimetrom wody opadowej. Nadwyżka wody odprowadzana jest systemem drenażowym.

Co to są rozchodniki? 
Rozchodniki to niewysokie, bardzo odporne byliny sukulentowe o grubych liściach. Standardowy asortyment Nature Impact® – System Zielonych Dachów – składa się z 16 odmian w wielu kolorach, które są odpowiednie na wszystkie cztery pory roku. W trakcie deszczu lub ulewnych opadów liście rozchodników absorbują wodę i zwiększają swoją objętość.

zielone dachy Słupsk

zielone dachy Słupsk

Nature Impact® – System Zielonych Dachów – składa się z ukorzenionych roślin, które pokrywają minimum 90 % modułu. Dzięki temu dach z Nature Impact® – System Zielonych Dachów – od samego początku jest zarówno zielony jak i przygotowany na ekstremalną ilość wody opadowej lub ulewne deszcze, a rozchodniki na powierzchni dachu od strony południowej mogą wytrzymać długie okresy suszy. Zielony dach z Nature Impact® – System Zielonych Dachów – to żywy organizm, który zmienia kolory wraz ze zmianą pór roku. Jednocześnie zielony dach to idealne siedlisko dla ptaków, insektów i motyli.

Prosty system 
Nature Impact® – System Zielonych Dachów – to system zbudowany z modułów, który w szybki i prosty sposób może zostać zamontowany przez ekspertów z branży dachowej i który od samego początku zapewnia ugruntowany zielony dach.
Inwestorzy i architekci mają możliwość doboru zarówno kolorystyki jak i odmian rozchodników przed dostawą modułów Nature Impact® – System Zielonych Dachów.

Niezawodne zielone dachy Słupsk

Niezawodne zielone dachy Słupsk

Dlaczego zielone dachy? 
Pogoda w zachodniej i północnej Europie podlega ciągłym zmianom. Przez kolejnych 50 do 100 lat silne deszcze i ulewy będą nieodłączną rzeczywistością, jak ostrzegają modele klimatyczne DMI. Z tego też względu zielone dachy to inwestycja z przyszłością, która zmniejsza obciążenie sieci kanalizacyjnej oraz prawdopodobieństwo zalewania piwnic. Zielone dachy Słupsk – zielone dachy cena – zapraszamy do współpracy.

Duże ilości wody opadowej stanowią wyzwanie dla przyszłego budownictwa, a tym samym dla architektów i inżynierów. W wilu przypadkach, m.in. na terenach uzdrowiskowych i w strefach chronionych, wymagane jest zagospodarowanie terenów zielonych, czynnych biologicznie aż do 70% powierzchni.

Zielone dachy Słupsk

Zielone dachy Słupsk

Nature Impact® – System Zielonych Dachów – to odporny na działanie pogody i przyjazny dla środowiska produkt, który w pełni sprosta ekstremalnym warunkom, na jakie w przyszłości będą wystawiane powierzchnie dachów.

Środowisko to dla nas poważna sprawa, dlatego posiadamy certyfikację Global G.A.P.

Pobierz katalog